Bemutatkozás
Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2023
Július 7., péntek
– 14:30 Királyi menet (indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)
– 15:00-15:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend – apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
– 16:30-16:45 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai (A Torda Köböre Egyesület ifjú lovasait és a lándzsa hajító versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni!)
– 16:45-17:00 Lándzsa hajító verseny (A versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni)
– 17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company (Livorno), Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület)
– 20:30 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig
– 21:00-21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)
Remdih cseh zenekar
Solymászbemutató
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus – Zenta
Csata
Július 8., szombat
– 10:30 Királyi menet (indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)
– 11:00-11:40 Kázmér lengyel király lovagi tornája (40 perc)
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend – apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
– 13:00-14:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company (Livorno), Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület)
– 15:00-16:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company (Livorno), Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület)
– 16:30-16:45 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai (A Torda Köböre Egyesület ifjú lovasait és a lándzsa hajító versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni!)
– 16:45-17:00 Mónus József íjász világbajnok bemutatója (A bemutatót a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)
– 17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company (Livorno), Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület)
– 20:30 Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig
– 21:00-21:50 János cseh király lovagi tornája (50 perc)
Remdih cseh zenekar
Solymászbemutató
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus – Zenta
Csata
Július 9., vasárnap
– 10:30 Királyi menet (indulás a Magyar László Tornacsarnok melletti területről)
– 11:00-11:45 Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend - apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata
– 13:30-14:30 Történelmi íjászverseny (A versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)
– 14:30-15:30 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company (Livorno), Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület)
– 15:40-16:10 Lovasok közös edzése
– 16:35-16:50 Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai (A Torda Köböre Egyesület ifjú lovasait és a lándzsa hajító versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni!)
– 16:50-17:00 Számszeríjász verseny (A versenyt a rögtön utána következő lovagi torna jegyével lehet megtekinteni.)
– 17:00-18:00 I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend – apródok
Olasz zászlósok (Lanciano és Montecassiano)
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata (résztvevők: Börzsönyi Nehézgyalogság, Oroszlánszív Lovagrend, Kaposvári Fekete Sereg Lovagrend, Szent Sebestény Lovagrend, Güglerek, Kard és Kereszt Johannita Testvériség, Hunyadiak Örökében, Füzéri Várvédő Egyesület, Kisújszállási Szabad Lovagok Rendje, Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület, Rege Íjászok, Compagnie d’Noir, White Company (Livorno), Siklósi Sárkányos Lovagrend, Maróti Hagyományőrző Egyesület, Lux Vívó Egyesület)