Jurisics-vár - Kőszeg
9.1
694 értékelés alapján
13 programkupont adunk ajándékba Szallas.hu foglalásod mellé Kőszeg és környékére! Részletek

Bemutatkozás

Az egykor Esterházy-várként emlegetett építmény Kőszeg történelmi hangulatú óvárosában található. A várban található kiállításoknak köszönhetően közelebbről megismerhetik a vár történelmét, valamint az itt élő családok mindennapjait. A legkisebb korosztályt játszósarok, íjászat és játékudvar várja.

A Jurisics-vár története

Első említése 802-ből származik, castellum Guntionis emlegették egy krónikában. A 13. század végén a Héder nemzetség tulajdonában volt, majd pár évtizeddel később, Károly Róbert elfoglalta és segítette a lakosok és a város fejlődését. Legismertebb ostromát 1532-ben szenvedte, mikor Szulejmán török szultán Bécs felé haladt seregével. Közös megegyezéssel a vár nyolc tornyára nyolc török zászlót tűztek ki, így a török szultán seregével elvonulhatott. Ebben az időben Jurisics Miklós volt a vár kapitánya, hősies vitézségéért neki ajándékozták Kőszeg városát. Nem volt fiú utódja, így a királyi kamra tulajdonában lévő várat 1695-től az Esterházy család birtokolta.

Szolgáltatások és kiállítások

1963-ban alapították meg a Jurisics-vár Művelődési Központot, mely számos kulturális városi eseménynek és hagyománynak ad helyet. 1982 óta a Várszínház otthona. A vár különböző termeiben különböző kiállításokat láthatnak: ilyen az alsó-vár története, mely a város korai történelmét és a Kőszegi családot mutatja be. Kőszeg ostromáról és az Esterházy családról is nyílt kiállítás.

Megközelítés

A Jurisics-vár kényelmesen elérhető tömegközlekedéssel és autóval is. Buszmegálló és parkoló is található a vár közvetlen közelében.

Jurisics-vár értékelése 9.1 a lehetséges 10-ből, 694 hiteles vendégértékelés alapján.

9.1
Nagyon jó
  • 99%-a ajánlaná barátjának
  • 2-3 órás program a látogatók szerint
  • Egész évben érdemes idelátogatni
  • Csak hiteles, személyes tapasztalatok alapján értékelhetnek a Szallas.hu-n foglalók
  • Több tízezer hiteles programértékelés az oldalunkon!
10
"Ottjártunkkor volt lehetőség, ha valaki szeretne jelmezt is kérhet a jegyvásárláskor."
Fiatal pár (6 napja)
Magyarország
10
"Szépen elrendezett kiállítások, érdemi tájékoztatók, információk, feliratok."
Idősebb pár (1 hete)
Gyula
10
"A gyerekeknek lehetett harangozni."
Család nagyobb gyerekkel (1 hete)

Nyitvatartás

hétfő
Zárva
kedd
10:00-17:00
szerda
10:00-17:00
csütörtök
10:00-17:00
péntek
10:00-17:00
szombat
10:00-17:00
vasárnap
10:00-17:00
A nyitvatartási naptár adatai tájékoztató jellegűek!
  • 1Nyitva
  • 1Zárva
  • 1Rendkívüli zárvatartás

Árak

Egész évben
Teljes árú belépőjegy
2 000 Ft
Diák, nyugdíjas belépőjegy
1 500 Ft
Családi belépőjegy
6 000 Ft
Csoportos belépőjegy (min. 20 fő)
1 600 Ft
3 év alatt
Ingyenes
Audio guide
500 Ft

Helyszín jellemzői

    Általános
  • ATM a közelben: 500 m
  • Beszélt nyelvek: magyar, angol, német
  • Állatbarát
    Helyszíni szolgáltatások
  • Mosdó
  • Étkezési lehetőség: Büfé
  • Tárlatvezetés/audio guide
  • Biciklitároló
    Gyerekbarát szolgáltatások
  • Játékos kvízek és feladatok
  • Alkotósarok
    Parkolás
  • Saját parkoló: Fizetős
  • Távolság a szolgáltatótól: ‹ 50 m
  • Parkoló jellege: Közterület
  • Ár: 125 Ft/óra
  • Távolság buszmegállótól: 300 m
  • Távolság vasútállomástól: 1.9 km