Kőfeszt 2022 - Kővágóörs
9.5
6 értékelés alapján
106 programkupont adunk ajándékba Szallas.hu foglalásod mellé Kővágóörs és környékére! Részletek

Bemutatkozás

Kőfeszt, ahol a családok szórakozását közel 200 ingyenes program biztosítja. A fesztivál a Káli-medence településeinek összefogásával jött létre, és a komolyzenei koncertektől kezde a gyerekbarát programokon át egészen a kerekasztal-beszélgetésekig minden lesz a menetrendben. A Kőfeszt helyszínei idén: Kővágóörs, Kékkút, Balatonrendes, Pálköve, Köveskál, Kékkút, Mindszentkálla, Szentbékkálla, Balatonhenye, Salföld, Monoszló.

2021. augusztus 04. (szerda)

– Kővágóörs
10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Kővágóörs Sportpálya, családi program

10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház

10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca

10:00
Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.

10:00
Kiállítás: Keresd meg magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs

10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs,  Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.

11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Kővágóörs,  Petőfi Sándor utca 2. (Polgármesteri Hivatal)

18:00-19:30
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Templomkert és Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

20:00
In memoriam Szomjas György: Roncsfilm - kertmozi, Szabadtéri Kultúrbisztró
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.

20:00
Nagy Feró és a Beatrice: Feró 75 koncert - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

– Kékkút
10:00
Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér - Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

– Pálköve - Strand
10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszműves
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

– Köveskál
10:00
Szép Andrea kiállítása - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.

10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Kultúrház, kiállítás, Malom utca

10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

11:30
Lóra magyar! - gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

16:30
Lóra magyar! - gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

16:00-18:00
Hagyományok Háza - Családi vetélkedő (népi játékok)
Helyszín: Pocséta rét, családi program

2021. augusztus 05. (csütörtök)

– Kővágóörs

10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Kővágóörs Sportpálya, családi program

10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház

10:00
Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Kővágóörs, kiállítás, Művelődési Ház, Jókai utca 49.

10:00
Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.

10:00
Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs

10:00-18:00
GYŐR750 -  pannonhalmi sörterasz, barokk viseletek, könyvbemutatók, Győri Kékfestő Műhely
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs,  Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.

10:00
Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

11:00
Dúdoló Navratil Andreával - közös családi éneklés
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi utca 30.

11:00
Győr 750 - Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

12:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi utca 30.

13:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

15:00
Miben segít Magyarország - Azbej Trisztán a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

16:00
Hanczár János emlékére - Udvaravató
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

16:00
Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

17:30
Görömbő Kompánia - vásári népmese-táncház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

17:30
Dúdoló Extra: Hideg Anna néni ördöngősfüzesi gyerekmeséi
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, gyerekprogram, Petőfi utca 15.

17:30
GYŐR750 - Koncert: Dániel Balázs boogie woggie koncert
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

18:00
KKAA Képzőművészeti Klub - Kása Béla kiállítás megnyitó és könyvbemutató
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.

18:00
Koncert: Tárkány Művek
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

18:00-19:00
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Mozi Étterem (Jókai utca 63.) és Hanczár János mese- és dumaudvar (Petőfi utca 15.)

18:30
Bab Társulat - Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

19:00
Koncert: Batyu 65 és az Új Gereben
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

19:00
Koncert: Csillag Juli jazzbandája a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.

19:00
Koncert: Vándormuzsikus
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

20:00
Görömbő Kompánia - Bormelléki víg történetek, háryádák, trufák zenével
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, színház, Jókai utca

20:30
GYŐR750 - Koncert: Bulldózer - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Bulldózer koncert

21:00
GYŐR750 - Koncert: Váray László
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

21:00
Hideg Anna néni ördöngösfüzesi pajzán meséi
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

22:00
Koncert: Firkin - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Firkin koncert

22:30
Koncert: Maya and Peti
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

23:30
Kő kövön nem marad - Táncház az Erdőfű zenekarral
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, Jókai utca 65.

– Balatonhenye
17:00
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

18:00
KKKA Irodalmi Klub - NAGYok - LÁZÁR CSABA, NÉGYESSY KATALIN
Ki feszül föl a szivárványra -  Ott fönn tűnődöm, mennyei betűkön - Nagy László és Nagy Gáspár műveiből, ősbemutató
Helyszín: Kultúrház kertje, színház, Kossuth utca

19:30
Koncert: Heveder zenekar (Erdély)
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

– Kékkút
10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér - Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

10:00
Kovács Ildikó: Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

10:30
Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

11:30
Bab Társulat - FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

16:00
Boka Gábor - Toldi-Legenda Historica
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

16:30
GYŐR750 - Kovács Ildikó Az élet stációi című kerámia kiállításának megnyitója
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

17:00
Liszt Ferenc Kamarazenekar (Király-Domány Bernadett hegedű, Jobbágy Boglárka hegedű, Szűcs Boglárka brácsa és Bali Gabriella cselló)  - műsora Mozart, Grieg, Gardel, Francini, Fischer és Piazzolla műveiből
Helyszín: Római katolikus templom kertje, koncert, Fő utca 1.

– Szentbékkálla
18:00
GYŐR750 - Koncert: Váray László
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

19:00
Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

20:00
Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

– Pálköve - Strand
10:00
Hagyományok Háza kézműves tábor - nemezkészítés, Venczelné Danyi Judit nemezkészítővel
Helyszín: Pálkövei strand, családi program, Kéktó utca 10.

10:30
Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

12:00
Koncert: Erdőfű Zenekar
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

14:00
GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

15:00
Koncert: Batyu 65 és az Új Gereben
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

16:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

17:00
Koncert: Maya and Peti
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

– Köveskál
10:00
Kiállítás: Szép Andrea - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.

10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca

10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Fő utca 10. (Polgármesteri Hivatal udvara)

11:30
Lóra magyar! gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00-24:00
Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-22:00

Kézműves foglalkozás / közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
"Szülői praktikák akkor és most" - moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó,
néprajzkutató. Várandósság és szülés; meghívott: Nyitrai Eszter – dúla

Ifjúság programja
19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Népzenei koncert
20.00 - 21.00 Dűvő zenekar

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda zenekar, Tarsoly zenekar és Dűvő Zenekar, mesél Navratil Andrea, táncot tanít Kondics Gergely és párja
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca

15:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

16:30
Lóra magyar! gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

17:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Mosóház, színház, Városkút utca 4.

2021. augusztus 06. (péntek)

– Kővágóörs
10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház

10:00
Népi kézműves foglalkozások - kosárfonás, szövés
Helyszín: Sportpálya, családi program, Jókai utca 43.

10:00
Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.

10:00
Nagy Gábor kiállítás megnyitó és pásztortánc - Kovács Norbert "Cimbi" és Szabó Csaba
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.

10:00
Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs

10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kiállítás, Petőfi utca 15.

10:00-18:00
Pannon forgatag - élő forrás (népi hangszeres dominó, táncelőadások, viselet rakosgató, körhinta)
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

11:00
Koncert: AMG Trió
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

11:00
Képmás-est - Navratil Andrea, Liszt Ferenc-díjas népdalénekes
Helyszín: Káli Álom, kerekasztal, Petőfi utca 30.

12:00
Bab Társulat - Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Templomkert, gyerekprogram, Jókai utca

15:00
"Ismerd meg hazánk" interaktív műveltségi vetélkedő a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.

16:00
Magyarország kihívásai a XXI. században - Bódi Ábel és Czopf Áron pódiumvitája
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

17:30
Kerekasztal: Múlt-kor - Talpra állni Trianon után. A Bethlen-korszak első évei
Vendégek: Ablonczy Balázs, tudományos főmunkatárs, Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet
Dévavári Zoltán, tudományos főmunkatárs, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár
Moderátor: Bartal Csaba, a Múlt-kor főszerkesztője
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

17:30
GYŐR750 - Koncert: Belvárosi Betyárok
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

18:00
Koncert: Erdőfű
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

19:00
Koncert: Beb-Hop Slammers
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

19:00
Koncert: Börcsök Anna a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.

19:00-20:30
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

19:30
Koncert: Doromb Varázs
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

19:30
Kurátor vagy Kurafi - színpadi előadás
Helyszín: Sportpálya, (nép)tánc színház, Jókai utca 43.

20:00
Koncert: Pély Barna
Helyszín: Mozi étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

21:00
Koncert: Magidom a Szabadtári Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, koncert, Petőfi utca 15.

21:00
Koncert: Ferenczi György és az Első Pesti Rackák - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Ferenczi György és az Első Pesti Rackák koncert

22:00
Mundruc-kupa - díjátadó
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

22:30
Koncert: Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar (Hideg Anna, Erdőfű, Üsztürü, Heveder, Zagyva Bandák) - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.
Pál István Szalonna és a Fonó Zenekar koncert

22:30
Görömbő Kompánia - "Pajzán történetek" - erotikus mesék, erősen vulgáris népdalokkal
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

00:00
Ereszd el a hajamat...! az Üsztürü és Heveder Zenekarokkal
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, táncház, Jókai utca 65.

– Balatonhenye
10:00
Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Sportpálya, Kossuth utca 17-37.

13:00
Görömbő Kompánia - vásári népmese táncház
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca

14:00-17:30
XIV. Mundruc népfocitorna
Helyszín: Sportpálya, Kossuth utca 17-37.

18:00
Koncert: Szent Efrém Férfikar
Helyszín: Református templom, koncert

19:30
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Faluközpont, színház

– Kékkút
10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér – Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

10:00
Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

10:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Játszótér, Fő utca 1.

11:00
GYŐR750 - Belvárosi Betyárok gyerekkoncert
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

16:00
Koncert: Beb-Hop Slammers
Helyszín: Játszótér, koncert, Fő utca 1.

17:30
Görömbő Kompánia - vásári népzene táncház
Helyszín: Játszótér, gyerekprogram, Fő utca 1.

– Szentbékkálla
10:30
Boka Gábor - Toldi - Legenda Historica
Helyszín: Faluközpont, gyerekprogram

17:00
Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Faluközpont, gyerekprogram

18:00
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Faluközpont, koncert

20:00
Koncert: AMG Trió
Helyszín: Faluközpont, koncert

– Pálköve - Strand
10:00-12:00
Hagyományok Háza kézműves foglalkozás -
Szabó Andrea bútorfestő
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

11:00
Pulcinella éneke - Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

12:00
Koncert: Doromb Varázs
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

13:00
Vándormuzsikus
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

14:00
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

15:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

16:00
Koncert: Wenk FUNKover
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

17:00
Koncert: PolifonX
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

– Mindszentkálla
9:00-22:00
Magyar Ízek Utcája a Kőfeszten
Helyszín: Sportpálya

14:30
Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram

15:30
Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Sportpálya, koncert

17:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, színház

– Köveskál
9:00-10.30
Hagyományok Háza napköszöntő ének a faluban több helyszínen  (Tarsoly zenekar és Zsikó Zsuzsi)
Helyszín:

10:00
Kiállítás: Szép Andrea - Kő kövön megmarad
Helyszín: Tűzoltófészer, kiállítás, Városkút utca 4.

10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca

10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bamutató
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

11:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutató
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00-24:00
Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-20:00

Kézműves foglalkozás / közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
Szülői praktikák akkor és most moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, néprajzkutató. Gyermekágyas lét, háztartási szokások (főzés, mosás, tisztálkodás); meghívott: Vilmányiné Majó Tilda - védőnő és perinatális szaktanácsadó

Ifjúság programja

19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Népzenei koncert

20.00 - 21.00 Heveder Banda

Felnőtt táncház

21.00 - 24.00 Házigazda zenekar és Dűvő Zenekar, mesél Navratil Andrea
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca

16:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

17:00
Bab Társulat - FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Városkút, gyerekprogram, Városkút utca

– Balatonrendes
20:00
Koncert: Schöck Atala és a Melodika Projekt
Helyszín: Kultúrház udvara, koncert, Fő utca 1.

– Salföld
15:00
Káli-medence építészete kerekasztal: Káli-medence Környezetvédelmi Társaság
Moderátor: Salamin Ferenc Ybl-díjas akadémikus,
az Országos Főépítész Kollégium vezetője
Helyszín: Salföld Faluház, kerekasztal, Kossuth utca 31.

– Monoszló
19:00
Orosz István: Páternoszter - könyvbemutató.
Házigazda: Szentkirályi-Szász Krisztina
Helyszín: MagyarProvence Levendulabirtok, Kiskúti utca

2021. augusztus 07. (szombat)

– Kővágóörs
10:00
Kárpátia Borház
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház

10:00
KKKA Képzőművészeti Klub: Kása Béla - erdélyi zenészek - fotókiállítás
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Jókai utca 49.

10:00
Kiállítás: Nagy Gábor - Rokonok - Pásztorképek
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, kiállítás, Jókai utca 65.

10:00
Kiállítás: Keresd magad!!! - fotókiállítás a 2020-as Kőfesztről
Helyszín: Kővágóörs

10:00
Határtalan Hangok kézműves tábor - kosárfonás, bőrdíszmű
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00
Kiállítás: Az első magyar NGO - a Káli Környezetvédő Társaság 30 éve
Helyszín: Kővágóörs, kiállítás, Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

10:00
Fanyűvő játszóház
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

10:00-18:00
Pannon forgatag - élő forrás (népi hangszeres dominó, táncelőadások, viselet rakosgató, körhinta)
Helyszín: Sportpálya, Jókai utca 43.

10:00
Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

10:30
Boka Gábor - János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi u. 30.

11:00
Képmás est: Bubnó Tamás és Bubnó Lőrinc
Helyszín: Káli Álom, Petőfi u. 30.

11:00
Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

12:00
Komondor bemutató, faluséta
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

14:00
KKKA Irodalmi Klub (kortárs hang):  Kerta Csenger megzenésített versei a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

15:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, színház, Jókai utca 43.

15:30
Kőfeszt Folkklub: Szatmári Dúdoló Navratil Andreával
Helyszín: Hanczár János mese és dumaudvar, Petőfi utca 15.

15:30
Görömbő Kompánia - vásári komédia
Helyszín: Káli Álom, gyerekprogram, Petőfi u. 30.

16:00
Képmás-est: Pál Eszter és Pál István Szalonna
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

16:30
Kőfeszt Folkklub - Szalonna Banda, szatmári és kárpátaljai koncert
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

17:00
Az Európai Unió és Magyarország jövője - Navracsics Tibor és Schiffer András - pódiumvita a Szabadtéri Kultúrbisztróban
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

17:00
Koncert: Smash and Blues
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

17:00
GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

17:30
GYŐR750 - Koncert: Belvárosi Betyárok, a "gyerekbolondítók" gyerekkoncert
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

18:00
Koncert: Szent Efrém Férfikar
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

18:00-20:00
Regisztrációs karszalagok átvétele
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

18:30
Kerekasztal: Káli-medence Környezetvédelmi Társaság - az első magyar "NGO"
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, kerekasztal, Petőfi utca 15.

19:00
Kőfeszt Folkklub - Pál Lajos harmonikás és tanítványai
Helyszín: Templomkert, Kárpátia Borház, koncert, Jókai utca

19:00
Koncert: Naszály zenekar
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

19:30
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram, Jókai utca 43.

20:00
KKKA Irodalmi Klub (kortárs hang) - Háy János közönségtalálkozó és felolvasóest
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, Petőfi utca 15.

20:00
Koncert: Üsztürü
Helyszín: Sportpálya, koncert, Jókai utca 43.

21:30
Trianon 100 előadás és koncert
Pál István-Csúri Ákos: Idegen nép van ma ott...
(Szalonna Banda, Kubik Anna, Kolti Helga, Ifj. Jászai László, Lázár Csaba, Navratil Andrea, Agócs Gergely, Berecz András, Ferenczi György, Pély Barna) - KÖTELEZŐ REGISZTRÁCIÓ, VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL!
Helyszín: Sportpálya, színház és koncert, Jókai utca 43.
Trianon 100 előadás és koncert

21:30
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Mozi Étterem, Zenei Hyde Park koncert, Jókai utca 63.

22:30
Görömbő Kompánia - "Profán evangélium" - legendamesék /Jézus és Szt. Péter a földön jártak
Helyszín: Hanczár János mese- és dumaudvar, színház, Petőfi utca 15.

23:00
Koncert: Borbély-Dresch Quartet
Helyszín: Mozi Étterem, koncert, Jókai utca 63.

00:00
Ereszd el a hajamat...! a Szalonna Bandával
Helyszín: Kővágóörsi Alkotótábor, táncház, Jókai utca 65.

– Balatonhenye
10:00
Vándormuzsikus
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

11:00
GYŐR750 - Koncert: Kifordítva Együttes - versek könnyű zenével
Helyszín: Kultúrház kertje, koncert, Kossuth utca

15:30
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca

18:30
Nizsai Dániel bábszínháza
Helyszín: Kultúrház kertje, gyerekprogram, Kossuth utca

19:30
Koncert: Bicskei fúvószenekar - utcazene
Helyszín: Református templom, koncert, Kossuth utca

– Kékkút
10:00
Utazó Pavilon Galéria, közösségi tér – Száz év, 100 zsák történet
Helyszín: Játszótér, kiállítás, Fő utca 1.

10:00
GYŐR750 - Kovács Ildikó - Az élet stációi - kerámiakiállítás
Helyszín: Római katolikus templom, kiállítás, Fő utca 1.

11:00
Koncert: Erdőfű
Helyszín: Játszótér, koncert, Fő utca 1.

12:00
Langaléta Garabonciások - gólyalábas előadás
Helyszín: Játszótér, színház, Fő utca 1.

15:00
Koncert: Szent Efrém férfikar
Helyszín: Római katolikus templom, koncert, Fő utca 1.

– Szentbékkálla
15:30
Koncert: Wenk FUNKover
Helyszín: Faluközpont, koncert, Jókai utca

– Pálköve - Strand
10:00-12:00
Hagyományok Háza kézműves foglalkozás - Kiss Tünde csuhéfonó
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

10:30
Bab Társulat - Három kívánság (gólyalábas előadás)
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

11:00-17:00
Kormányablak busz
Helyszín: Pálkövei strand, Kéktó utca 10.

11:30
Görömbő Kompánia - Vásári komédia
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

13:00
GYŐR750 - Belvárosi Betyárok, a "gyerekbolondítók" - gyerekkoncert
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

14:30
Koncert: Bicskei Fúvószenekar - utcazene
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

15:30
Koncert: Farkas Zoltán (Batyu) és Borbély Mihály zenés-táncos kavalkádja
Helyszín: Pálkövei strand, koncert, Kéktó utca 10.

16:30
Bab Társulat - FENEVADAK (gólyalábas előadás)
Helyszín: Pálkövei strand, gyerekprogram, Kéktó utca 10.

– Mindszentkálla
9:00-21:00
Magyar Ízek Utcája a Kőfeszten
Helyszín: Sportpálya

14:30
GYŐR750 - Koncert: Somkuti Miklós és a Latin Gitár
Helyszín: Sportpálya, koncert

17:00
Nizsai Dániel Bábszínháza
Helyszín: Sportpálya, gyerekprogram

18:00
Koncert: AMG Trió
Helyszín: Sportpálya, koncert

– Köveskál
9:00
Tímár Sára - Református hálaének Sóstókáli népzenével, szakrális és világi témájú népdalok és PIKNIK
Helyszín: Sóstókáli templomrom

10:00
GYŐR750 - Csurák Erzsébet: Selyemrét
Helyszín: Művelődési Ház, kiállítás, Malom utca

10:00
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

11:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

15:00-00:00
Hagyományok Háza Folkudvar

Gyermek és Ifjúsági programsáv: 15:00-22:00

Kézműves foglalkozás / közös kézműves alkotás; Szabó Andrea bútorfestő, Kiss Tünde csuhéfonó, Venczelné Danyi Judit nemezkészítő
Népi gyermekjátékok - Merende Műhely
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Mese Fábián Éva
Ölbéli énekek Paár Julcsi és a Tarsoly zenekar
Tánctanítás / gyermektáncház, közben népdal tanítás Zsikó Zsuzsanna
Szülői praktikák akkor és most - moderátor Klitsie-Szabad Boglárka mesemondó, néprajzkutató. Gyereknevelés, a játék és mese fontossága, a gyerekkép változása; meghívott: Korzenszky Klára - gyerekpszichológus

Ifjúság programja:

19.00 - 20.00 Pocséta réti méta

Népzenei koncert

20.00 - 21.00 Erdőfű Népi Kamarazenekar

Felnőtt táncház

21:00 - 00:00 Házigazda Tarsoly zenekar és Erdőfű Népi Kamarazenekar, mesél Hideg Anna néni, táncot tanít Kondics Gergely és párja
Helyszín: HH FolkUdvar, családi program, Iskola utca

15:30
Lovas harci bemutató: Harc és játék a lovas nomád hagyományban
A "Pusztai Róka" Nomád Hagyományőrző Egyesület lovas harci bemutatója
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

16:30
Lóra magyar! Gyerek és felnőtt lovagoltatás
Helyszín: Káli-medence nagyrét, Kővágóörsi út

17:00
Boka Gábor - Toldi-Legenda Historica
Helyszín: Mosóház, gyerekprogram, Városkút utca 4.

– Balatonrendes
19:00
Koncert: Góbé Zenekar
Helyszín: Művelődési Ház udvara, koncert

– Salföld
10:00
Utazó Camera Obscura - közös fotózás, optikai játszótér
Helyszín: Kőtenger

10:00
Bartha Tóni bábszínháza
Helyszín: Kőtenger, gyerekprogram

Kőfeszt 2022 értékelése 9.5 a lehetséges 10-ből, 6 hiteles vendégértékelés alapján.

9.5
Kiváló
6 értékelés alapján
  • 100%-a ajánlaná barátjának
  • Akár több napos program a látogatók szerint
  • Nyáron érdemes idelátogatni
  • Csak hiteles, személyes tapasztalatok alapján értékelhetnek a Szallas.hu-n foglalók
  • Több tízezer hiteles programértékelés az oldalunkon!
10
"Változatos, ingyenes, színvonalas gyerekprogramok"
Család kisgyerekkel (3 hónapja)
10
"Néha késve kezdődtek a programok, az utolsó napon a Magyar Ízek Utcája korán bezárt, nem volt sok látogató."
"Jó programok voltak, minden korosztály számára, hangulatos helyszíneken."
Czinder Tamásné - család kisgyerekkel (3 hónapja)
Ágfalva
10
"Igényes, színvonalas műsorok, minőségi ételek,italok, kézműves árúk!"
Baranyi István - középkorú pár (1 éve)

Időpont

Időpontváltozás előfordulhat
Esemény dátuma még nem ismert
A nyitvatartási naptár adatai tájékoztató jellegűek!
  • 1Nyitva
  • 1Zárva
  • 1Rendkívüli zárvatartás

Árak

Egész évben
Belépés
Ingyenes

Helyszín jellemzői

    Általános
  • ATM a közelben: 3.6 km
  • Beszélt nyelvek: magyar
  • Akadálymentesített
  • Állatbarát
    Helyszíni szolgáltatások
  • Mosdó
    Megközelítés
  • Távolság buszmegállótól: 400 m
  • Távolság vasútállomástól: 3.7 km