Kultúrházak éjjel-nappal - Budapest
70 programkupont adunk ajándékba Szallas.hu foglalásod mellé Budapest és környékére! Részletek

Bemutatkozás

Szeptember 24-én „Mindennap értéket adunk” mottóval, és több száz különleges programmal startol el a 15. „Kultúrházak éjjel-nappal” című programsorozat. Az országos jelentőségű rendezvény egy szálra fűzi Magyarország kulturális központjait, közösségi tereit és művelődési házait, hogy egy csipet kultúrát csempésszen a rohanó hétköznapokba.

A tarka kínálatban kiállítások, beszélgetések és előadások egész sorából lehet majd válogatni, ráadásul bőven lesznek ingyenes programok is.

Programok

– Szeptember 24., péntek

Angyalföldi József Attila Művelődési Központ
08:00-16:00 – Cziffra György kiállítás (ingyenes)
19:00-20:00 – PénteK13 Arcképek interjúsorozat, vendég: Józan László

RaM - Radnóti Miklós Művelődési Központ
08:00-20:00 – Bolla Zoltán: Újlipótváros építészete 1861–1945 kiállítás (ingyenes)

Újlipótvárosi Klub- Galéria
13:00-18:00 – Elekes Károly festőművész kiállítása: Tunning válogatás 2003-2019 (ingyenes)

PannKa Közösségi Tér
10:00-11:00 – Álomzug Társulás: A kesztyű című babaszínházi előadás (ingyenes, regisztráció köteles)

KMO Művelődési Központ és Könyvtár
09:00-19:00 – Tényi Sarolta kiállítása az Előtér Galériában (ingyenes)

Nagy Balogh János Kiállítóterem
14:00 – Más a nő és más a férfi (ingyenes)

Újpesti Kulturális Központ Nonprofit Kft. Ifjúsági Ház
18:00-20:00 – Kávéházi hangulatban Újpesten (ingyenes)

Békásmegyeri Közösségi Ház
16:30 – Aprók tánca a Kolompos Együttessel

Pestújhelyi Közöségi Ház
17:30-18:30 – Hangfürdő Pestújhelyen (ingyenes)
19:00-20:00 – Mi van a szavak mögött! Megett?
20:00-21:00 – Klassz(ik) cimbalom átiratok (ingyenes)

Csillaghegyi Közösségi Ház
09:15-10:00 – Dúdolj! Ringass! Táncolj! – Családi foglalkozás
10:30-11:15 – Dúdolj! Ringass! Táncolj! – Családi foglalkozás
17:30 – Szabad a tánc! – Táncházak a Göncöl Néptáncegyüttessel (ingyenes)

Márai Sándor Közművelődési Intézmény és Városi Könyvtár
19:00-20:30 – Márai Jazz terasz – Budapest Ragtime Band (ingyenes)

Kondor Béla Közösségi Ház
19:00-22:00 – Éjszakai pingpong bajnokság

Pestszentimrei Közösségi Ház
17:00-18:00 – A kiskakas gyémánt félkrajcárja – bábelőadás

3K – Kaszásdűlői Kulturális Központ
19:00 – Bodor Johanna: Nem baj, majd megértem – Bemutató előadás

Csili Művelődési Központ
10:00-16:00 – Liszt Ferenc és a XIX. századi magyar zene – kiállítás
20:00-00:00 – Calypso Plus Band emlékkoncert

Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ
19:00-21:00 – Budafoki Hangversenyesték

Megyeri Klub
16:00-18:00 – Kids Club Angol- Újpesti Nyelviskola gyermekeknek
17:30-18:30 – Suholó néptánccsoport – Mándurka I. a Megyeriben

Budapesti Művelődési Központ
18:00 – Művészet a Jövőért Nemzetközi Öko-Művészeti Fesztivál / Art For Future International Eco-Art Festival (ingyenes)

Polgár Centrum -Új Galéria
18:00 – Magyar Vízfestők Társasága “Transzparens zónák” kiállítása (ingyenes)

Csepeli Munkásotthon Művelődési Ház
10:00-11:00 – A tücsök és a hangyák (ingyenes)
17:00-17:30 – Stemmer Ferenc Fotóklub őszi tárlata (ingyenes)
17:30-18:30 – Jazzoperett (ingyenes)
19:00-20:00 – A színház és az élet – beavató opera előadás (ingyenes)

Lóverseny téri Közösségi Ház
09:00-19:00 – Otthonom az erdő: Vigyázz rám! gyermekrajz kiállítás (ingyenes)

Corvin Műveődési Ház-Erzsébetligeti Színház
19:00-20:30 – Pál Feri atya: A magánytól az összetartozásig

Ifjúsági Ház (István út 17-19.)
09:00-18:00 – Mágus Szabadulószoba

Törekvés Művelődési Központ
17:00-20:00 – Latin táncok nyílt próba (ingyenes)

Szentmihályi Kulturális Központ
18:00-20:00 – Kamasz Táncház (ingyenes)

K11 Művészeti és Kulturális Központ
18:00-20:00 – Élj otthonosan: nyitott táncóra Grecsó Zolival

– Szeptember 25., szombat

Angyalföldi József Attila Művelődési Központ
08:00-16:00 – Cziffra György kiállítás (ingyenes)

RaM - Radnóti Miklós Művelődési Központ
08:00-20:00 – Bolla Zoltán: Újlipótváros építészete 1861–1945 kiállítás (ingyenes)

KMO Művelődési Központ és Könyvtár
09:00-19:00 – Tényi Sarolta kiállítása az Előtér Galériában (ingyenes)
10:00-13:00 – Szabaduló Szombat
18:00-20:00 – Szerb Kulturális Est

Nagy Balogh János Kiállítóterem
14:00 – Más a nő és más a férfi (ingyenes)

Budapesti Művelődési Központ
18:00 – Művészet a Jövőért Nemzetközi Öko-Művészeti Fesztivál / Art For Future International Eco-Art Festival (ingyenes)

Polgár Centrum -Új Galéria
18:00 – Magyar Vízfestők Társasága “Transzparens zónák” kiállítása (ingyenes)
18:00-22:00 – Shadows Magic Band zenés, táncos estje

Újpesti Kulturális Központ – Ifjúsági Ház
09:00-18:00 – Mágus Szabadulószoba
09:30-12:00 – Mesekulcs: kulcs önmagunkhoz (ingyenes)
10:00-12:00 – Színjátszásról kicsit másképp-a Drámapedagógiai Nevelést Segítő Alapítvány: Őze Lajos Művészeti Iskola képzése 6-18 éveseknek (ingyenes)

Albertfalvi Közösségi Ház
17:00-18:30 – Szubjektív Újbudai Dekameron
19:00-20:00 – Zenés utazás a barokktól a kortársig

Wekerlei Kultúrház
14:00-19:00 – Művészterasz-Kultúrkert

Újpalotai Közösségi Ház
10:00-12:00 – Ágacska: bábműsor

Csillaghegyi Közösségi Ház
16:00 – Szent Mihály-nap (ingyenes)
17:00 – Nép-Tánc-Ház

Kikötő Ifjúsági Közöségi Tér
20:00-21:30 – Játék a homokkal (ingyenes)

Rózsa Művelődési Ház
11:00-13:00 – Nefelejcs Bábszínház: Kippkopp a fűben

Kondor Béla Közösségi Ház
17:00-18:00 – “Színház az egész világ!”

3K – Kaszásdűlői Kulturális Központ
19:00 – Bodor Johanna: Nem baj, majd megértem

Csili Művelődési Központ
10:30-12:00 – Téka táncház
15:00-16:00 – Női vonal: kiállítás, rendhagyó tárlatvezetés

Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ
17:00-21:00 – Mihály-napi táncház a Boldi Bandával

VOKE Vasutasok Széchenyi István Művelődési Háza
10:00-17:00 – Kultúrházak éjjel-nappal Istvántelken (ingyenes)

Cziffra György Nagytétényi Közösségi Színtér
19:00-21:00 – 100 Tagú Cigányzenekar szólistáinak koncertje

TEMI Fővárosi Művelődési Háza
10:00-16:00 – Az ukrán népi gyöngyékszerek világa

Corvin Művelődési Ház-Erzsébetligeti Színház
10:00-11:00 – Eltáncolt cipellők (ingyenes)

B32 Galéria és Kultúrtér
10:00-19:00 – Újbudai Gyermekkönyvünnep: családi hétvége és gyermekkönyvvásár a B32-ben

Jókai Klub
10:00-12:00 – Éltető vizek, műanyag szörnyek – finisszázs (ingyenes)

Szentmihályi Kulturális Központ
10:00-22:00 – Rummikub társasjáték maraton (ingyenes)

K11 Művészeti és Kulturális Központ
10:00-13:00 – Be conscious – színpadi színészet alapok két ülésben

Láng Művelődési Központ Színházterme
17:00-19:00 – Schwajda György: A rátóti legényanya (ingyenes)

– Szeptember 26., vasárnap

Angyalföldi József Attila Művelődési Központ
08:00-16:00 – Cziffra György kiállítás (ingyenes)

RaM - Radnóti Miklós Művelődési Központ
08:00-20:00 – Bolla Zoltán: Újlipótváros építészete 1861–1945 kiállítás (ingyenes)

KMO Művelődési Központ és Könyvtár
09:00-19:00 – Tényi Sarolta kiállítása az Előtér Galériában (ingyenes)
15:00-17:00 – Franz Arnold-Ernst Bach: Apa csak egy van?!

Budapesti Művelődési Központ
18:00 – Művészet a Jövőért Nemzetközi Öko-Művészeti Fesztivál / Art For Future International Eco-Art Festival (ingyenes)

Polgár Centrum -Új Galéria
18:00 – Magyar Vízfestők Társasága “Transzparens zónák” kiállítása (ingyenes)

Újpesti Kulturális Központ – Ifjúsági Ház
09:00-18:00 – Mágus Szabadulószoba

B32 Galéria és Kultúrtér
10:00-19:00 – Újbudai Gyermekkönyvünnep: családi hétvége és gyermekkönyvvásár a B32-ben

K11 Művészeti és Kulturális Központ
10:00-13:00 – Be conscious – színpadi színészet alapok két ülésben

Kozák téri Közösségi Ház
16:30-18:00 – Üdvözlet Miniatűriából – Csákvári Péter Tiny Wasteland fotókiállítása (ingyenes)

Csillaghegyi Közösségi Ház
10:00 – Kakaómese: Stuart Little kisegér
18:00 – Mozititkok: Tíz dolog, amit Sophia Lorentől tanultam…

Kondor Béla Közösségi Ház
10:00-12:00 – Ásvány és ékszer kiállítás és vásár

Csili Művelődési Központ
15:00-17:00 – Hyppolit, a lakáj zenés vígjáték

Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ
18:00-20:00 – Tóth Vera és a Budapest Jazz Orchestra, vendég: Pásztor Anna

TEMI Fővárosi Művelődési Háza
09:00-09:45 – Gyerekjóga óvodásoknak és kisiskolásoknak
15:00-19:00 – Nosztalgia Klub

Corvin Művelődési Ház-Erzsébetligeti Színház
11:00-12:00 – Manómese

Törekvés Művelődési Központ
15:00-17:00 – Törekvés Dalkör

Láng Művelődési Központ Színházterme
10:00-11:00 – Lilla és Tündérbogyó zenés mesejáték (jeltolmáccsal)

Időpont

Időpontváltozás előfordulhat
Esemény dátuma még nem ismert
A nyitvatartási naptár adatai tájékoztató jellegűek!
  • 1Nyitva
  • 1Zárva
  • 1Rendkívüli zárvatartás

Árak

Egész évben
Belépés
Ingyenes

Helyszín jellemzői

    Általános
  • Akadálymentesített
  • ATM a közelben: 200 m
  • Beszélt nyelvek: magyar
  • Állatbarát
    Helyszíni szolgáltatások
  • Mosdó
  • Étkezési lehetőség
  • Értékmegőrző
    Parkolás
  • Parkoló a közelben: Ingyenes
  • Távolság a szolgáltatótól: 700 m
  • Parkoló jellege: Közterület
    Megközelítés
  • Távolság buszmegállótól: 300 m
  • Távolság vasútállomástól: 1 km