Macskakő Gyerekmúzeum - Sopron
9.6
57 értékelés alapján
adunk ajándékba Szallas.hu foglalásod mellé Sopron és környékére!

Bemutatkozás

Gyerekzsivajtól hangos, ismét élettel teli a soproni belváros egykori patinás épülete, az Eggenberg-ház. A Soproni Múzeum élményközpontú közösségi tere nyílt meg a Szent György utcai palotában. A Macskakőben az utcafronton kapott helyet a gyermekmúzeum kiállítótér, az udvarra nyíló épületrészben pedig egy múzeumpedagógiai foglalkoztató helység. A Gyermekmúzeum régi korok mindennapi életét mutatja be az egykor és a ma használatos tárgyakon keresztül.

Kiállítás

“Egy gondolatra vagy a bármikortól” olvashatják a látogatók a soproni kiállítás köszöntőfalán. – Azt szeretnénk, ha a gyerekek időutazásra jönnének velünk a múltba, ezt sugallja a mottónk. Ehhez csak a képzeletükre van szükségük, mi pedig támpontokat és inspirációkat adunk nekik a tárgyaink segítségével. – fogalmazott Szabadhegyi Zita, a kiállítás egyik megálmodója.

A tárlaton a gyermekek napirendjéhez, így többek között az alváshoz, tisztálkodáshoz, öltözködéshez köthető, egykor használt tárgyak jelennek meg. Ezek a múzeum különböző gyűjteményeiből származnak és hagyományos tárolókban kaptak helyet, a római kortól kezdve napjainkig. A műtárgyakat rövid leírások, érdekességeket felvillantó szövegek kísérik.

A Macskakő különlegessége, hogy a tematikusan elrendezett tárolók mögött egy belső, interaktív tér nyílik meg, ahová be lehet bújni, ahol a kicsik érzékszervei megmozgatásával és játékos feladatok segítségével játszva tanulhatnak a kiállítótérben. Lakomázhatnak egy ókori ebédlőasztalnál, múlt századi játékokkal játszhatnak, de beülhetnek egy száz éves iskolapadba is, vagy kipróbálhatják azt is, hogyan öltözködött hajdan egy velük egykorú gyermek.

Macskakő Gyerekmúzeum értékelése 9.6 a lehetséges 10-ből, 57 hiteles vendégértékelés alapján.

9.6
Kiváló
  • 98%-a ajánlaná barátjának
  • 2-3 órás program a látogatók szerint
  • Egész évben érdemes idelátogatni
  • Csak hiteles, személyes tapasztalatok alapján értékelhetnek a Szallas.hu-n foglalók
  • Több tízezer hiteles programértékelés az oldalunkon!
4
"Pici, egy kis "szoba", tér van. Az értékelések és a múzeum leírása alapján nagyobb térre, több mindenre számítottunk. Ár - érték alapján drága. 5400 Ft volt 4 felnőttnek és 1 gyereknek. Alig 1 órát töltöttünk ott."
"Jelmezek, be lehet öltözni."
Lingli Anita - család nagyobb gyerekkel (7 hónapja)
Székesfehérvár
10
"Bár 2-3 órás programnak jelöltem, de a 7 éves kislányom egész nap eljátszana benne. Miután felfedeztük, egy másik nap is vissza kellett menni újra, annyira jó :)"
Balázsné Makra Hajnalka - család kisgyerekkel (1 éve)
10
"A gyermekem nagyon élvezte, szerintem szuper ötletek vannak benne, gyerekkel érdemes megnézni."
Család nagyobb gyerekkel (1 éve)
Magyarország

Nyitvatartás

hétfő
Zárva
kedd
10:00-18:00
szerda
10:00-18:00
csütörtök
10:00-18:00
péntek
10:00-18:00
szombat
10:00-18:00
vasárnap
10:00-18:00
A nyitvatartási naptár adatai tájékoztató jellegűek!
  • 1Nyitva
  • 1Zárva
  • 1Rendkívüli zárvatartás

Árak

Egész évben
Teljes árú belépőjegy
1 200 Ft
Kedvezményes belépőjegy
600 Ft

Helyszín jellemzői

Általános

  • ATM a közelben: 200 m
  • Beszélt nyelvek: magyar
  • Akadálymentesített
  • Állatbarát

Gyerekbarát szolgáltatások

  • Szerepjátékok
  • Hagyományos feladatok
  • Digitális feladatok
  • Kreatív foglalkozások

Parkolás

  • Saját parkoló: Fizetős
  • Parkoló jellege: Közterület
  • Ár: 480 Ft/óra

Megközelítés

  • Távolság vasútállomástól: 900 m
  • Távolság buszmegállótól: 300 m