Azáleás-völgy - Zalaegerszeg
Bemutatkozás
Zala megye 7 természeti csodája között kapott helyet az Azáleás-völgy. A látogatás során élénk, vidám színekkel és csodás, nyugodt környezettel találkozhatnak a kirándulók. A 2010-es megnyitása után, a díszpark tündérkert néven híresült el, amibe 1973-tól több ezer havasszépét, azáleát telepítettek. A neve innen eredeztethető.
A völgyet a Jeli Arborétum példájára, Fatalin Gyula erdőmérnök ötlete alapján valósították meg. Az egzóta növények betelepítése a hetvenes évek elején kezdődött, a saját mikroklímájú vidékre, kísérleti jelleggel.
A cserjék beszerzése elsősorban a Jeli-ből történt. A gyűjtemény sikere hatalmas tömegeket vonzott a környékre, ami az évek során arborétummá nőtte ki magát. 2010-ben közönségszavazat alapján megkapta a Zala megye természeti csodája címet is. Növényállományában megtalálható: kolorádói jegenyefenyő, mamutfenyő, szerbluc, szitkaluc, európai és japán vörösfenyő, simafenyő, kaukázusi jegenyefenyő, zöld- és kékduglász, valamint különböző tujafajták is.
1973-as megnyitása óta folyamatos odafigyeléssel rendezik a kertet. Zalaegerszeg ékeként számos virágágyás, hatalmas zöld területek és pihenők is kialakításra kerültek.Az Azáleás-völgyet először Doboskúti völgynek, majd Róka völgynek és Kígyó völgynek nevezték. A több ezer havasszép, azálea telepítése után kapta meg csak ma ismert, és hozzá illő nevét. A terület kirándulási és oktatási célt is szolgál.
A látogatóknak, akik a virágzást szeretnék látni, érdemes április végén, május elején érkezniük. Ilyenkor fehér, piros és lila színek mellet túlnyomó többségben sárga kaukázus figyelhető meg.
A telepített növények, fenyőfajok többsége védett!
Történet
A völgyet a Jeli Arborétum példájára, Fatalin Gyula erdőmérnök ötlete alapján valósították meg. Az egzóta növények betelepítése a hetvenes évek elején kezdődött, a saját mikroklímájú vidékre, kísérleti jelleggel.A cserjék beszerzése elsősorban a Jeli-ből történt. A gyűjtemény sikere hatalmas tömegeket vonzott a környékre, ami az évek során arborétummá nőtte ki magát. 2010-ben közönségszavazat alapján megkapta a Zala megye természeti csodája címet is. Növényállományában megtalálható: kolorádói jegenyefenyő, mamutfenyő, szerbluc, szitkaluc, európai és japán vörösfenyő, simafenyő, kaukázusi jegenyefenyő, zöld- és kékduglász, valamint különböző tujafajták is.
Az Azáleás-völgy
1973-as megnyitása óta folyamatos odafigyeléssel rendezik a kertet. Zalaegerszeg ékeként számos virágágyás, hatalmas zöld területek és pihenők is kialakításra kerültek.Az Azáleás-völgyet először Doboskúti völgynek, majd Róka völgynek és Kígyó völgynek nevezték. A több ezer havasszép, azálea telepítése után kapta meg csak ma ismert, és hozzá illő nevét. A terület kirándulási és oktatási célt is szolgál.A látogatóknak, akik a virágzást szeretnék látni, érdemes április végén, május elején érkezniük. Ilyenkor fehér, piros és lila színek mellet túlnyomó többségben sárga kaukázus figyelhető meg.
A telepített növények, fenyőfajok többsége védett!
Árak
Egész évben
Ingyenes