Kecskeméti Planetárium - Kecskemét
Bemutatkozás
A Kecskeméti Planetárium csak elődások időpontjában látogatható! Csoportoknak előzetes bejelentkezés szükséges!
A Kecskeméti Planetárium nagy szeretettel várja Önt, a csillagos égbolt színházában. Műsorainkban megismerkedhetnek a bolygókkal, csillagokkal, csillagképekkel, tájékozódhatnak a csillagászat és az űrkutatás legújabb eredményeiről, de akár egy rendkívül látványos lézershow-ban is gyönyörködhetnek.
Előadó: Bondár Péter, szakelőadó
15:00 – Apróságok a világűrben(gyerekműsor)
16:30 – Galaxisok
Előadó: Bondár Péter, szakelőadó
17:00 – Fekete lyukakról gyerekeknek(gyerekműsor)
Előadó: Bondár Péter, szakelőadó
17:00 – Csillagászati szakkör KICSIKNEK (6-11 év)
18:00 – Csillagászati szakkör NAGYOKNAK (11 év felett)
17:00 – Hogyan született a világ? - Az ősrobbanás
Előadó: Szűcs László, igazgató
Intézményünk büszkesége, a több mint 50 éves planetáriumi vetítő, mely kora ellenére olyan tökéletes mását vetíti ki a csillagos égboltnak, mintha az igazit szemlélnénk. Sőt többet tud az igazinál, mivel például fel tudjuk gyorsítani vele az időt, láthatóvá téve az égbolt mozgásait, pillanatok alatt elutazhatunk vele az Északi Sarkra, vagy Egyenlítőre.
3D vetítő rendszerünk segítségével olyannak láthatjuk a bolygókat, mintha tényleg ott lennénk előttük, a térben, valamint új színes lézereinkkel káprázatos fényjátékot tudunk a kupolára varázsolni, térbeli alakzatokkal, melyek előttünk jelennek meg a levegőben.
Itt még a bolygókat is olyannak láthatjuk szabad szemmel, amilyennek a valóságban csak távcsőben néznek ki. Egy belépő áráért megtapasztalhatjuk, hogy tényleg félévenként változik a nappal és az éjszaka az északi sarkon, vagy gyönyörködhetünk tőlünk sosem látható csillagképek látványában az Egyenlítőről.
Műsorainkból kiderül az évszakok oka, a csillagok életútja, segítünk elképzelni az égitestek méretarányait, vagy a köztük levő távolságokat. Megtudhatjuk mi az a fekete lyuk, „főzhetünk” üstököst, lehetünk súlytalanok, választ kaphatunk arra a kérdésre, hogy miért nem esik vissza a Föld körül keringő űrhajó, sőt még igazi rakétakilövésen is részt vehetünk. Többek között választ kaphatunk arra is, hogy van-e élet a Földön kívül!
Aki a valódi csillagos égre is kíváncsi, annak ajánljuk a Kecskeméti Csillagvizsgáló meglátogatását (a Neumann János Egyetem Tanítóképző Karán található). Külön egyeztetés alapján a csillagvizsgáló 40 cm tükörátmérőjű nagytávcsövével megnézhetjük éjszaka az aktuálisan látható bolygókat, születő csillagok bölcsőit, haldokló csillagok maradványait, és akár távoli galaxisokat is.Napközben, pedig megismerkedhetünk központi csillagunkkal, a Nappal.
Egy speciális távcső segítségével láthatóvá tudjuk tenni a csillagunk körül található anyagfelhőket is, vagy megnézhetjük a napfoltokat. Hordozható távcsöveinkkel meghirdetett időpontokban lehetőség van a Planetárium előtt is távcsöves bemutatáson részt venni, melyet ráadásul lézeres csillagkép ismertetéssel színesítünk. A távcsöves bemutatókat csak derült időben tudjuk megtartani!
Kecskeméten van az egész Naprendszer! Ez nem vicc, ugyanis egyedülálló módon városunkban található meg a Naprendszer méret-, és távolságarányos modellje, köztéri szobrok formájában (Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas szobrászművész alkotásai).
A városközponttól kisétálhatunk a Planetáriumig (2,5 km) kényelmesen egy óra alatt, a 10 darab bolygószobor mentén, megtapasztalva a Naprendszer égitestjei között levő távolságokat, és méretarányokat.
A Kecskeméti Planetárium nagy szeretettel várja Önt, a csillagos égbolt színházában. Műsorainkban megismerkedhetnek a bolygókkal, csillagokkal, csillagképekkel, tájékozódhatnak a csillagászat és az űrkutatás legújabb eredményeiről, de akár egy rendkívül látványos lézershow-ban is gyönyörködhetnek.
Programok 2024
2024. május 23., csütörtök
17:00 – Történelmi óriás rakétákElőadó: Bondár Péter, szakelőadó
2024. május 25., szombat
15:00 – Apróságok a világűrben(gyerekműsor)16:30 – Galaxisok
Előadó: Bondár Péter, szakelőadó
2024. május 28., kedd
17:00 – Fekete lyukakról gyerekeknek(gyerekműsor)Előadó: Bondár Péter, szakelőadó
2024. május 29., szerda
17:00 – Csillagászati szakkör KICSIKNEK (6-11 év)18:00 – Csillagászati szakkör NAGYOKNAK (11 év felett)
2024. május 30., csütörtök
17:00 – Hogyan született a világ? - Az ősrobbanásElőadó: Szűcs László, igazgató
Vetítő
Intézményünk büszkesége, a több mint 50 éves planetáriumi vetítő, mely kora ellenére olyan tökéletes mását vetíti ki a csillagos égboltnak, mintha az igazit szemlélnénk. Sőt többet tud az igazinál, mivel például fel tudjuk gyorsítani vele az időt, láthatóvá téve az égbolt mozgásait, pillanatok alatt elutazhatunk vele az Északi Sarkra, vagy Egyenlítőre.3D vetítő rendszerünk segítségével olyannak láthatjuk a bolygókat, mintha tényleg ott lennénk előttük, a térben, valamint új színes lézereinkkel káprázatos fényjátékot tudunk a kupolára varázsolni, térbeli alakzatokkal, melyek előttünk jelennek meg a levegőben.
Műsorok
Itt még a bolygókat is olyannak láthatjuk szabad szemmel, amilyennek a valóságban csak távcsőben néznek ki. Egy belépő áráért megtapasztalhatjuk, hogy tényleg félévenként változik a nappal és az éjszaka az északi sarkon, vagy gyönyörködhetünk tőlünk sosem látható csillagképek látványában az Egyenlítőről.Műsorainkból kiderül az évszakok oka, a csillagok életútja, segítünk elképzelni az égitestek méretarányait, vagy a köztük levő távolságokat. Megtudhatjuk mi az a fekete lyuk, „főzhetünk” üstököst, lehetünk súlytalanok, választ kaphatunk arra a kérdésre, hogy miért nem esik vissza a Föld körül keringő űrhajó, sőt még igazi rakétakilövésen is részt vehetünk. Többek között választ kaphatunk arra is, hogy van-e élet a Földön kívül!
Távcsöves bemutatók
Aki a valódi csillagos égre is kíváncsi, annak ajánljuk a Kecskeméti Csillagvizsgáló meglátogatását (a Neumann János Egyetem Tanítóképző Karán található). Külön egyeztetés alapján a csillagvizsgáló 40 cm tükörátmérőjű nagytávcsövével megnézhetjük éjszaka az aktuálisan látható bolygókat, születő csillagok bölcsőit, haldokló csillagok maradványait, és akár távoli galaxisokat is.Napközben, pedig megismerkedhetünk központi csillagunkkal, a Nappal.Egy speciális távcső segítségével láthatóvá tudjuk tenni a csillagunk körül található anyagfelhőket is, vagy megnézhetjük a napfoltokat. Hordozható távcsöveinkkel meghirdetett időpontokban lehetőség van a Planetárium előtt is távcsöves bemutatáson részt venni, melyet ráadásul lézeres csillagkép ismertetéssel színesítünk. A távcsöves bemutatókat csak derült időben tudjuk megtartani!
Megközelítés
Kecskeméten van az egész Naprendszer! Ez nem vicc, ugyanis egyedülálló módon városunkban található meg a Naprendszer méret-, és távolságarányos modellje, köztéri szobrok formájában (Lakatos Pál Sándor Munkácsy-díjas szobrászművész alkotásai).A városközponttól kisétálhatunk a Planetáriumig (2,5 km) kényelmesen egy óra alatt, a 10 darab bolygószobor mentén, megtapasztalva a Naprendszer égitestjei között levő távolságokat, és méretarányokat.
Kedvezmények és Árak
Programkedvezmények a Szallas.hu-n foglalóknak
Egész évben
-20%
Felnőtt belépőjegy árából -20%
Családi belépőjegy árából -25%
Diák, nyugdíjas belépőjegy árából Részletek és felhasználás
Felhasználási feltételek
- A kedvezmény kizárólag az appban letöltött programkupon felhasználásval vagy a kivágott kupon leadásával, foglalásonként egyszeri alkalommal vehető igénybe.
- Maximum a foglalásban megjelölt személyek számával megegyező fő számára felhasználható.
- Át nem ruházható.
- Más kedvezményekkel nem összevonható.
- A foglalás lemondása esetén a kupon érvényességét veszti.
Árak
Egész évben
Felnőtt belépőjegy
2 000 Ft
Diák, gyerek, nyugdíjas belépőjegy
1 500 Ft
Családi belépőjegy (2 felnőtt + saját gyermekek)
5 000 Ft
3 éves kor alatt és pedagógusoknak
Ingyenes