MOZ.GO - Magyar Mozgókép Fesztivál 2024 - Balatonalmádi
Bemutatkozás
A régebben Magyar Filmszemle, Magyar Filmhét, majd Magyar Mozgókép Szemle néven ismert rendezvény az utóbbi években Magyar Mozgókép Fesztiválként működött, 2024-ben azonban már MOZ.GO néven várja a látogatókat Balatonalmádiban, Veszprémben és Balatonfüreden június 12. és 15. között.
A fesztivál a Veszprém-Balaton Filmpiknik vízparti életérzését ötvözi majd a magyar filmek ünnepén, valamint szeretnének a magyar filmes-televíziós szakma és a közönség legfőbb találkozóhelye is lenni.
Június 13.
Balatonalmádi Strand
15:00 Bogyó és Babóca válogatás
16:30 Cirkusztestvérek - Közönségtalálkozó
18:45 A nemzet aranyai - Közönségtalálkozó
22:00 Kontroll
Június 14.
Balatonalmádi Strand
16:00 Magyar népmesék
17:30 Nicola Tesla – A fény gyermeke - Közönségtalálkozó
19:30 Csak szex és más semmi
21:30 Kék Pelikan - Közönségtalálkozó
Június 15.
Balatonalmádi Strand
16:00 Boribon válogatás
17:30 Tomi, Polli és a varázsfény - Közönségtalálkozó
19:30 Lefkovicsék gyászolnak
21:30 Valami madarak
A Magyar Mozgókép Fesztivál Balatonalmádiban a Wesselényi Strandon várja az érdeklődőket, ami a település központjában, könnyen megközelíthető helyen található. Az esemény helyszínén a parkolás ingyenes, a tömegközlekedők pedig kevesebb, mint 10 perc sétával eljuthatnak a legközelebbi buszmegállóhoz, illetve a helyi vasútállomásra is.
A fesztivál a Veszprém-Balaton Filmpiknik vízparti életérzését ötvözi majd a magyar filmek ünnepén, valamint szeretnének a magyar filmes-televíziós szakma és a közönség legfőbb találkozóhelye is lenni.
Magyar Mozgókép Díj jelöltek
Legjobb nagyjátékfilm kategória
- Lefkovicsék gyászolnak
- Hadik
- Mesterjátszma
- Semmelweis
- Valami madarak
Legjobb rendező kategória
- Koltai Lajos
- Tóth Barnabás
- Hevér Dániel
- Pacskovszky József
- Madarász Isti
Legjobb női főszereplő kategória
- Nagy Katica
- Kizlinger Lilla
- Törőcsik Franciska
- Kelemen Hanna
- Horváth Lili
Legjobb férfi főszereplő kategória
- Vecsei H. Miklós
- Szacsvay László
- Bezerédi Zoltán
- Trill Zsolt
- Katona Péter Dániel
Legjobb elsőfilmes kategória
- Szeleczki Rozália
- Moldovai Katalin
- Breier Ádám
- Boross Martin
- Hevér Dániel
Balatonalmádi program
Június 13.Balatonalmádi Strand
15:00 Bogyó és Babóca válogatás
16:30 Cirkusztestvérek - Közönségtalálkozó
18:45 A nemzet aranyai - Közönségtalálkozó
22:00 Kontroll
Június 14.
Balatonalmádi Strand
16:00 Magyar népmesék
17:30 Nicola Tesla – A fény gyermeke - Közönségtalálkozó
19:30 Csak szex és más semmi
21:30 Kék Pelikan - Közönségtalálkozó
Június 15.
Balatonalmádi Strand
16:00 Boribon válogatás
17:30 Tomi, Polli és a varázsfény - Közönségtalálkozó
19:30 Lefkovicsék gyászolnak
21:30 Valami madarak