Napsugaras Tájház - Szeged
Bemutatkozás
Szeged belvárosától kevesebb, mint 30 percnyi sétára helyezkedik el a Napsugaras Tájház vagy más néven az Alsóvárosi Tájház. A létesítmény minden hónapban színes, kicsiknek és nagyoknak egyaránt ajánlott programokat szervez.
A Napsugaras Tájház nem csak a kisebb korosztálynak, de felnőtteknek is tartogat programokat. Ilyen például a különböző ünnepekre és évszakokra való felkészülés, melynek keretén belül díszeket és más dekorációs tárgyakat készíthetnek el. Novemberben a szappankészítés technikájával ismerkedhetnek meg, ahol elkészíthetik saját szappanjaikat is. Az Alsóvárosi oromdíszek nevű programsorozat márciustól november végéig ad lehetőséget, hogy Szeged-Alsóvárost végig barangolva megismerhessék az oromzatos házak történetét, típusait.
Gyermekek se aggódjanak, ugyanis októbertől decemberig Tájházi kincskereső programokon vehetnek részt. Advent alkalmából koszorút készíthetnek, megismerkedhetnek a Luca napi hagyományokkal, valamint advent második hétvégéjén még a Mikulás is ellátogat a tájházba.
A napsugárdíszes tájház közvetlenül a Nagyárvíz után, 1880-ban épült, így egyike a legrégebbi árvíz utáni parasztházaknak. 2010-ben Alsóvárosi Tájházzá alakították. Napjainkban eredeti állapotában tekinthető meg, azaz az Alföldre jellemző soros elrendezésű, háromosztatú, alápincézett kialakítású.
A fűszerpaprika termesztésének és feldolgozásának Szeged volt a központja, az alsóvárosiak foglalkoztak vele. Őrleménye a 18. században lett kedvelt fűszere a magyar konyhának. A paprika megmunkálása családi összefogást, munkamegosztást igényelt. A paprika bőrét, erezetét és magját késsel különítették el az erre a munkára szakosodott lányok.
A Napsugaras Tájház Szeged-Alsóváros részén található meg, a Nyíl utcában. A belvárosból könnyen elérhető a 74Y jelzésű autóbusszal - a legközelebbi buszmegálló körülbelül 2 perc sétára van -, de a vasútállomás sincs messze. Az autóval érkezőknek ingyenes parkolási lehetőség biztosított.
Állandó programok
A Napsugaras Tájház nem csak a kisebb korosztálynak, de felnőtteknek is tartogat programokat. Ilyen például a különböző ünnepekre és évszakokra való felkészülés, melynek keretén belül díszeket és más dekorációs tárgyakat készíthetnek el. Novemberben a szappankészítés technikájával ismerkedhetnek meg, ahol elkészíthetik saját szappanjaikat is. Az Alsóvárosi oromdíszek nevű programsorozat márciustól november végéig ad lehetőséget, hogy Szeged-Alsóvárost végig barangolva megismerhessék az oromzatos házak történetét, típusait.Gyermekek se aggódjanak, ugyanis októbertől decemberig Tájházi kincskereső programokon vehetnek részt. Advent alkalmából koszorút készíthetnek, megismerkedhetnek a Luca napi hagyományokkal, valamint advent második hétvégéjén még a Mikulás is ellátogat a tájházba.
A tájház története
A napsugárdíszes tájház közvetlenül a Nagyárvíz után, 1880-ban épült, így egyike a legrégebbi árvíz utáni parasztházaknak. 2010-ben Alsóvárosi Tájházzá alakították. Napjainkban eredeti állapotában tekinthető meg, azaz az Alföldre jellemző soros elrendezésű, háromosztatú, alápincézett kialakítású.A fűszerpaprika termesztésének és feldolgozásának Szeged volt a központja, az alsóvárosiak foglalkoztak vele. Őrleménye a 18. században lett kedvelt fűszere a magyar konyhának. A paprika megmunkálása családi összefogást, munkamegosztást igényelt. A paprika bőrét, erezetét és magját késsel különítették el az erre a munkára szakosodott lányok.
Megközelítés
A Napsugaras Tájház Szeged-Alsóváros részén található meg, a Nyíl utcában. A belvárosból könnyen elérhető a 74Y jelzésű autóbusszal - a legközelebbi buszmegálló körülbelül 2 perc sétára van -, de a vasútállomás sincs messze. Az autóval érkezőknek ingyenes parkolási lehetőség biztosított.Árak
Egész évben
Felnőtt belépőjegy
600 Ft
Gyermek, diák, nyugdíjas belépőjegy
500 Ft
Csoportos belépőjegy (10 fő felett)
400 Ft/fő