Színházak Éjszakája 2024 - Budapest
10
1 értékelés alapján

Bemutatkozás

Légy részese Budapest legnagyobb színházi ünnepének 2024. március 23-án! A Színházak Éjszakája egy kulturális kavalkád, amelynek keretében egyetlen karszalaggal több mint 250-féle programon vehetsz részt. Idén 43 budapesti színház csatlakozott a rendezvényhez, így biztosan találsz majd kedvedre való szórakozást.


Jegyek

Teljes árú: 5 800 Ft
Kedvezményes* (szakmai, diák, nyugdíjas, gyerek, fogyatékkal élő, pedagógus): 3 800 Ft

Ha belépőt vásárolsz a Színházak Éjszakájára, azzal 43 intézmény programjaihoz nyílik meg előtted az út. A jegyeket online tudod megvenni, az esemény hivatalos oldalán keresztül. Fontos, hogy a belépőként kapott e-ticketet karszalagra kell váltani. Ezt bármelyik résztvevő színház jegypénztárában vagy szervezési osztályán megteheted.

És most lássuk a programokat!



6SZÍN

9:00 – Jóga Jordán Adéllal
10:00 – Fuss Száraz Dénessel színházról színházra!
12:00 – Kontraszt - nyílt próba
14:00 – Magyar hangja
17:00 – Mozgókép a színpadon
19:00 – Minden egy
21:00 – Minden egy
23:00 – Tejszínhab



Art-Színtér

15:00-16:00 – Szinkronizálj velünk! Legyél te is szinkronhang, színészeink pedig ebben partnerek lesznek!
16:15-17:15 – Színházi beszélgetés, avagy mi történik velünk a színpadon. (Vidám színházi talkshow)
17:30-18:15 – Írj te jelenetet!
19:30-21:00 – Mindenki másképp, másképp csinálja!



Átrium Színház

12:00, 13:15, 14:15, 15:15,16:15, 17:15
Nem minden egy - A kultúrbrigád tíz éve az Átriumban

19:00 – Totth Benedek: Holtverseny
19:30 – Nyulassy Attila És A Társulat: Nézz Le!
21:15 – Egy holtverseny története - Totth Benedek, Katona Péter Dániel, Kovács Máté (beszélgetés)
23:00 – Átrium After - Staff zenekar koncert



Baltazár Színház

15:00-15:45
RÓNA avagy Petőfi magány tánczot jár c. előadás (alternatív irodalomóra nemcsak diákoknak)

16:00-17:00
Él-e még Petőfi? Vörös István irodalmi délutánja. Közreműködnek a Baltazár Színház színészei.



Bethlen Téri Színház

15:00, 19:00 – Kulisszajárás
16:00 – Kámfor Zenés Bábszínház: A Sárkány és az Ördög
18:00 – Imposztorok a főszerepben - nyilvános próba
20:00 – Retró kávéház bakelit lemezekkel

Egész nap
94 éves a Bethlen Téri Színház épülete - épülettörténeti kerítéskiállítás
Tükör által homályosan - Csorba Károly fotóművész kiállítása



Budaörsi Latinovits Színház

13:00-14:00 – Mesei hétpróba
14:00-15:00 – Titkos üzenet Szots Orsival
15:00-16:00 – Katharina Blum Cluedo társasjáték délután Hartai Petrával
15:00-16:00 – Gombfoci bajnoksag
16:00 – Pader Petra tarlatvezetese
17:00 – Pókerparti, Juhász Vincével és Ilyés Róberttel.
18:00 – Kerekasztal-beszélgetés Alföldi Róberttel és Kovalik Balázzsal
20:00 – Hamlet nyilt próba / rendező: Alföldi Róbert
22:00 – "Mutatás" - a társulat tagjai találkoznak a színpadon és titkos produkciókkal lepik meg egymást



Budapest Bábszínház

10:30-12:00 – Tízóraizz kedvenc szereplőiddel /
színészeiddel!
12:30-17:00 – Alkoss együtt a Budapest Bábszínház bábkészítő mestereivel!
12:30-17:00 – Kulisszajárás
13:00-16:00 – Árnyvarázs
19:00-20:00 – Masters of puppets koncert
21:00 – Anima előadás
22:30 – Legyen Ön is Mozgató!



Budapesti Operettszínház

11:00 – Kalandozás a mesék világában: zenés, mesés varázslat nemcsak gyerekeknek
15:00 – A bugaci határon - tánctanítás - Táncoljon a Mária főhadnagy szereplőivel!
16:00 – VIVA! FLAMENCO - tánctanítás - Táncoljon a Carmen szereplőivel!
22:30-01:00 – Éjszakai táncház - Táncház az Erdőfű Zenekarral

13:00, 14:00, 15:00
Backstage programok

16:00, 17:30
Raktárszínház mesterkurzus - Énekeljen Színházunk művészeivel!

19:00, 21:00
Operett-musical akusztik - Gálaműsor kicsit másképp a Budapesti Operettszínház társulatának közreműködésével, rendező: Homonnay Zsolt.



Dante Közösségi Alkotótér

19:00 – Az óceánjáró
22:00 – Az óceánjáró előadás zeneszerzőinek jazz improvizációi



Déryné Program

13:00 – Szabad Szinkron
15:00 – Petőfi percei
19:00 – Nem élhetek muzsikaszó nélkül



Dumaszínház

18:00
Nem a te hibád! - Ráskó Eszter és Ács Fruzsina közös estje

21:30
Meg tudjuk magyarázni: Lakatos László és Musimbe Dávid Dennis közös estje

19:00
Csak így tovább? - Stand up egy élhető holnapról //Litkai Gergely és Szabó Balázs Máté közös estje



Fém Arts & Café

22:00 – Acoustic a la FÉM | Budapest'80



Játékszín

16:30, 17:15, 18:00
Kulisszajárás

17:00, 18:00
Vers a'la carte

19:00, 20:00
Letiltalak! - nyílt próba



József Attila Színház

11:00 – Tündérmese - egy órás interaktív mesejáték
14:00 – Társasjáték a nézőkkel, színművészeink bevonásával
15:00 – Nosztalgiavarieté - a társulat művészeinek előadásában
15:30 – Válogatás zenés előadásainkból
16:15 – Portugál nyílt próba
17:00Í – ró-olvasó találkozó Egressy
Zoltánnal
17:30 – Liselotte és a május - a kaposvári
egyetemisták vizsgaeloadása
18:00 – Portugál
21:00 – Angyalföldi vígasság az Irgácsi Napok szellemében

12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00
Kulisszajárások Nemcsák Károly igazgató és művészeink vezetésével



Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorház

18:00 – Backstage járat - Lesd meg a Jurányit!
20:00 – BEZZEG - game pieces and good songs



Karínthy Színház

18:30 – Bodrogi 90 - Bodrogi Gyula es baratai - Zenes talkshow
11:00 – Zenés, énekes foglalkozás gyerekeknek
11:00 – Szinkrongyakorlati óra
11:00 – Karinthy kuckó
14:00 – „Legyél Te is rendező!"
18:30 – Koponyánk, körülbelül - Rendhagyó irodalomóra

11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
Kulisszajárás



Katona József Színház

11:00 – Hírvadászat - Játsszuk le! Improvizációs workshop
14:00 – Impro Workshop felnőtteknek
16:00 – Dante-maraton
16:00 – ÚTON-ÚTFÉLEN - fókuszban a kortárs irodalom
21:00 – ÉBRESZTŐ Koncert

15:00, 15:30, 16:40
Kulisszajárás



Klebelsberg Kultúrkúria

15:00 – Bélaműhely - Karmesterjáték
17:00 – A jelmezkészítés alapjai workshop
19:00 – A dzsungel könyve musical



Kristály Színtér

15:00, 16:00
De kié lesz a kutya? - az Orlai Produkció nyílt próbája

21:00 – BPSZÉ hivatalos afterparty a legnagyobbakkal! Aranyakkord/ DJ Infragandhi



Kugler Art

17:00 – Bohumil Hrabal: Véres történetek és legendák című novelláskötetéből készült felolvasóest
20:00 – Karafiáth Orsolya: Minden tekintetben című átiratából készült előadás



Madách Színház

13:00, 22:00
Utazás a függöny mögé!

15:00 – Tercett - Móricz Zsigmond szerelmei
17:00 – A két egyetlen - Karinthy Frigyes nagy szerelmei
18:30 – Emberszag
20:00 – Elfogyni az ölelésben - Ady Endre szerelmei



Magyar Állami Operaház

22:00, 23:00, 00:00
OperaTour - Kulisszajárás



Magyar Színház

09:30 – Babaszínházi előadás: Hangor
10:00 – Less be a kulisszák elé!
11:00 – K. Del Aguila-G. Noriega-J.Someillan: Madagaszkár, zenés kalandtúra
13:30 – Játssz velünk!
14:00 – Legyél Te is gyerekszereplő!
14:30 – Együtt lesz jó!
15:00 – Bethlenfalvy Ádám: I SCREEN, vitaszínház
18:00 – Kukucskáló színház
19:30 – Háy János: Házasságon innen, házasságon túl

15:30, 16:15, 17:00
Táncoljunk együtt!

09:30, 11:00
Babaszínházi előadás: Hangor

14:00, 14:45, 15:30, 16:15, 17:00, 17:45, 18:30
Öltözői beszélgetések

15:30, 15:50, 16:10, 16:30, 16:50
Színházi mesterségek interaktív bemutatója



Marczibányi Téri Művelődési Központ

11:00 – Lázár Ervin: Manógyár - avagy mindenkinek vannak manói
13:00 – Legyél te is artista!
19:00 – JUBILEUM - az M1M alkotócsoport előadása
21:00 – Loupe Színházi Társulás: Magyar népmesék - nyílt próba



Momentán Társulat

16:00 – re:Verze
17:30 – A kocka el van vetve
19:00 – Színházrendezők Viadala
20:30 – Filmrendezők Viadala
22:00 – RogvEst JAM
16:00 – Ma este lebukunk - improbeavato
17:30 – Tessék! Közos impró a közönséggel



Nemzeti Táncszínház

17:00 – Kulisszák mögött-extra
17:45 – Így készül egy táncelőadás
18:00 – Táncos Activity Novák Péterrel
19:30 – Lakatos János a nagyszínpadon!
21:00 – Így táncolunk mi - táncos Retro party

14:00, 15:00, 16:00
Táncmesterek - Táncórák



Óbudai Társaskör

10:00 – Magali Mougel: Csak azt akartuk, szeressetek minket olvasópróba
13:00 – Wajdi Muawad: PACAMAMBO olvasópróba
16:00 – Tiago Rodrigues: A Lehetetlen Mértékével Mérve olvasópróba
19:30 – Katasztrófák a szerelmi életben olvasópróba



Orlai Produkciós Iroda

15:00, 16:00
De kié lesz a kutya? - nyílt próba



Örkény István Színház

14:00 – 1,5 ezrelék workshop
15:00 – Pierre Notte: Két néni, ha megindul

15:15, 17:00, 19:00, 21:00
Élő filmkvíz színészekkel

16:30, 20:30
Közjáték - Bűn és bűnhődés

17:30, 19:30, 21:30
Próbafolyamat.zip



Pinceszínház

19:00 – Százféle változatban - Koncert Cseh Tamás dalokkal



Popup Produkció

19:00, 21:30
Kutya Kulissza



Radnóti Miklós Színház

18:00, 20:00
BUDAPEST FLOWVÁROS - zenés szövegfolyam 16 hangra

15:30, 17:00
ALAPOZÓ RIMpró workshop

15:00, 16:00
14 + 2 ügy kiállítás tárlatvezetéssel

17:00, 19:15
Kulisszajárás



Rózsavölgyi Szalon

16:00 – „A színház olyan, mint az élet?” Gálvölgyi Jánossal beszélget Csiby Gergely



Rs9 Színház

11:00 – Maszkkészítés - gyerekeknek és felnőtteknek
18:00 – Mariella Mehr élete
19:30 – Padam - Kárász Eszter Piaf-sanzonestje
21:00 – A virtuóz - Cziffra György



Stúdió K.

19:00 – David Greig: Prudencia Hart különös kivetkezése



Szfe Sinkovits Imre Színházművészeti Intézet

15:00 – Merülő Szaturnusz
19:00 – Gömbfejűek és csúcsfejűek
19:00 – Mithridatész halott?



Szkéné Színház

15:45 – Műegyetemi SzkéNéző Séta (vendég: Mucsi Zoltán)
21:00 – Kakasos kulisszajárás



Térszínház

15:00 – Pinkó és a szegényember - bukovinai székely népmese
19:00 – Antigoné
21:00 – MOODS - relaxing / post-classical babzsákkoncert



Thália Színház

11:00 – Hisztérikus nyílt próba
16:00 – Alul semmi - „táncos casting"
22:30 – Arizona Mulató - zenés forgata



Trafó Kortárs Művészetek Háza

16:00 – SUB.LAB.PRO - Barnaby Booth: Never Get to Heaven (próba)
17:00 – Trafó Gondolat Generátor: ELOSZTÓ - Sétaszínház a IX. kerületben



Újszínház

11:00 – Minden egér szereti a sajtot
13:30 – Kolozs Gyula fotókiállítása
16:40 – Nyilvános próba, kabaréval
20:00 – A MADARAK zenekar és az Újszínház színészzenekarának koncertje

14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00
Barangolás az Újszínházban



Vidám Színpad

16:00 – Minden együtt! („VIDÁM” gyorstalpaló színészképzés - gyerekeknek)
19:00 – Minden együtt! („VIDÁM” gyorstalpaló színészképzés - felnőtteknek)



Vígszínház

17:00 – A kastély c. előadás és közönségtalálkozó
15:00 – Krum c. előadás
15:00 – Víg Könyvklub
21:00 – Csoda c. előadás

A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják!

Színházak Éjszakája 2024 értékelése 10 a lehetséges 10-ből, 1 hiteles vendégértékelés alapján.

10
Kiváló
1 értékelés alapján
  • 100%-a ajánlaná barátjának
  • Egész napos program a látogatók szerint
  • Tavasszal érdemes idelátogatni
  • Csak hiteles, személyes tapasztalatok alapján értékelhetnek a Szallas.hu-n foglalók
  • Több tízezer hiteles programértékelés az oldalunkon!
10
"Nagyon jól éreztük magunkat! Igazi kikapcsolódás!"
- baráti társaság (2 hete)

Időpont

Esemény dátuma még nem ismert
A nyitvatartási naptár adatai tájékoztató jellegűek!
  • 1Nyitva
  • 1Zárva
  • 1Rendkívüli zárvatartás

Árak

Egész évben
Kedvezményes jegy
3 800 Ft
Teljes árú jegy
5 800 Ft

Helyszín jellemzői

Általános

  • Akadálymentesített: részben
  • ATM a közelben: 700 m
  • Beszélt nyelvek: magyar, angol
  • Állatbarát

Helyszíni szolgáltatások

  • Mosdó

Fizetési lehetőségek

  • Bankkártya: MasterCard, VISA, Maestro

Parkolás

  • Parkoló a közelben: Fizetős
  • Távolság a szolgáltatótól: 1 km
  • Parkoló jellege: Közterület
  • Parkoló helyek száma: 50 db
  • Ár: 600Ft/óra

Megközelítés

  • Távolság vasútállomástól: 1.6 km
  • Távolság buszmegállótól: 300 m