Tour de Hongrie 2022 - Nyíregyháza
20 programkupont adunk ajándékba Szallas.hu foglalásod mellé Nyíregyháza és környékére! Részletek

Bemutatkozás

A Tour de Hongrie harmadik szakasza 2022. május 13-án kerül lebonyolításra. A versenyzők Sárospatakon rajtolnak, majd nyugati irányba haladva elérik a nap egyetlen hegyi részhajráját. Miután Tokajnál átkelnek a Tiszán, egészen a nyíregyházi Kossuth térig tekernek, ahol a 151 kilométeres szakasz befutója lesz. Az eleinte dombos, majd sík területen zajló versenyen két gyorsasági és egy hegyi részhajrára készülhet a mezőny. A harmadik szakasz a Tokaj-Hegyalja Egyetem melletti Eötvös útról startol pénteken, 14:20-kor.

Nyíregyháza eddig hatszor szerepelhetett rajt vagy célállomásként a kerékpárverseny történetében. Két éve Mareczko nyerte a sprintet, előtte viszont több mint 25 évet kell visszaugrani az időben, hogy felidézzük a történteket. 1995-ben az orosz Szergej Ivanov győzedelmeskedett, az első nyíregyházi szakaszgyőztes pedig egy évvel korábban a német Danilo Hondo volt, aki emellett, hogy pályán világbajnokságot nyert, két Giro d’Italia szakaszgyőzelemmel is rendelkezett.

Orosi út, Nyíregyházi út - május 13. 17:00-18:00

A Kossuth tér érintett szakaszán autóval megállni tilos május 12. 18:00 és május 13. 21:00 között. A verseny közben rendőri irányítás mellett az útvonalat keresztező forgalomra lesz lehetőség.

Fotó: tdh.hu