Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok - Visegrád
9.8
21 értékelés alapján
37 programkupont adunk ajándékba Szallas.hu foglalásod mellé Visegrád és környékére! Részletek

Bemutatkozás

Kardokat a magasba, ötpróbára fel! 2022-ben újra tengernyi kalanddal várja vendégeit a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok. A nagy presztízsű kulturális rendezvény idén július 8-10. között fog zajlani. Ezúttal sem spórolták ki az izgalmakat: 3-féle lovagi torna, kézművesek, koncertek, vásárok és több tucat felejthetetlen élmény csábítja a történelemkedvelőket.


Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 2022

Lovagi tornák

– Kázmér lengyel király lovagi tornája (45 perc)

Időpontok
Július 8., péntek: 15:00
Július 9., szombat: 11:00
Július 10., vasárnap: 11:00

Programok
Solymászbemutató
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Szent György Lovagrend apródok
Haramza Márk lovasbemutatója
Primavera táncegyüttes
Lovas párviadal
Sereghy törzs – Rozgonyi csata

– János cseh király lovagi tornája (50 perc)

Időpontok
Július 8., péntek: 21:00
Július 9., szombat: 12:30, 21:00

Programok
Remdih cseh zenekar
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Primavera táncegyüttes
Vermes törzs lovasíjász bemutató
Memento Mori cseh lovagok
Haramza Klára
Szent Longinus – Zenta
Csata

– I. Károly magyar király lovagi tornája (60 perc)

Időpontok
Július 8., péntek: 17:00
Július 9., szombat: 14:00, 15:00, 17:00
Július 10., vasárnap: 14:30, 17:00

Programok
Kassai Lajos lovasíjász világbajnok bemutatója
Solymászbemutató
Fekete Sólymok Íjászcsapata
Ifjú Vér Öreg Bor Hagyományőrző Lovascsapat
Primavera táncegyüttes
Szent György Lovagrend-apródok
Olasz zászlósok
Szerb-magyar gyalogos lovagi torna
Kopjatörés
Csata


Július 8.,péntek

Lovagi tornapálya
14:30 – Királyi menet (kiindulópont: Magyar László Tornacsarnok)
16:00-16:15 – Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai
16:30-17:00 – Lándzsa hajító verseny (a soron következő lovagi torna jegyével látogatható)
20:30 – Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig

Királyi palota
10:00-13:00 – Soft Buhurt vívóverseny
10:00-18:00 – Nemzetközi Vívóverseny
10:00-18:00 – Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár
10:00-18:00 – Múzeumi Filmfesztivál
13:00-14:00 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében
14:00-17:00 – Hosszúkard vívóverseny

Salamon-torony
11:00-11:30 – Balog Péter kobozművész
11:30-12:00 – Hollóének Hungarica
12:00-12:30 – Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület
12:30-13:30 – Lovagi ötpróba vetélkedő
14:00-14:30 – Balog Péter kobozművész
15:00-16:00 – Lovagi ötpróba vetélkedő
16:00-16:30 – Susato régizene együttes
17:00-17:30 – Balog Péter kobozművész

Királyi borudvar
12:00-12:30 – Aranyalma Páros
12:30-13:00 – Szelindek régizene együttes
13:00-13:30 – Hollóének Hungarica
13:30-14:00 – Aranyalma Páros
14:00-14:30 – Susato régizene együttes
18:40-19:00 – Szelindek régizene együttes
19:30-20:00 – Susato régizene együttes
21:45-00:00 – Esti koncertek: Remdih (cseh zenészek), Hollóének Hungarica

Parkszínpad és gyermek játszóház
10:00 - 10:30 – Szelindek régizene együttes
10:00 - 18:00 – Középkori Gyermekjátszóház
11:00 - 11:45 – Maszk Bábszínház: Arany János - Pázmán lovag; A bajusz
12:15-12:45 – Balog Péter kobozművész
14:00-14:45 – Maszk Bábszínház: Nyakigláb, Csupaháj meg Málészáj (magyar népmese)
15:00-15:30 – Hollóének Hungarica
16:00-16:30 – "Pulcinella éneke" - vásári bábjáték Nizsai Dániel előadásában
17:00-17:30 – Aranyalma Páro


Július 9., szombat

Lovagi tornapálya
10:30 – Királyi menet (kiindulópont: Magyar László Tornacsarnok)
16:20-16:30 – Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai
16:30-17:00 – Mónus József íjász világbajnok bemutatója (a soron következő lovagi torna jegyével látogatható)
20:30 – Fáklyás felvonulás a templomtól a királyi palotáig

Királyi palota
10:00-18:00 – „Múzeum Mozi”
10:00-18:00 –  Nemzetközi Vívóverseny
10:00-18:00 – Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár
10:00-18:00 – 13. századi kézműves bemutató
10:00-11:30 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében
10:00-18:00 – Középkori fegyversátor
10:00-18:00 – Páncélos küzdelmek
10:00-18:00 – Reneszánsz udvari élet
10:00-15:30 – Királyi konyha működés közben
10:00-18:00 – A Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori kézműves bemutatója
10:00-18:00 – A Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori életmód bemutatója
11:30-12:00 – Középkori orvostörténeti bemutató
12:30-14:00 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében
14:00-14:30 – Középkori vívásbemutató
14:30-15:00 – Középkori kézműves és életmód bemutató
15:00-15:30 – Udvarhölgyek bemutatója
15:30-16:00 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében

Salamon-torony
11:00-11:30 – Tárlatvezetés a Salamon-toronyban
12:30-13:00 – Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület
13:30-14:00 – A Szent György Lovagrend Zoboraljai Apródképzőjének bemutatója (Felvidék)
14:00-14:30 –  Tárlatvezetés a Salamon-toronyban
14:30-15:30 – Lovagi ötpróba vetélkedő
15:30-16:00 – Balog Péter kobozművész
16:00-16:30 – Hollóének Hungarica
16:30-17:30 – Lovagi ötpróba vetélkedő

Királyi borudvar
12:00-12:30 – Aranyalma Páros
12:30-13:00 – Szelindek régizene együttes
13:30-14:00 – Remdih (cseh zenészek)
14:00-14:30 – Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar)
15:30-16:00 – Szelindek régizene együttes
16:00-16:30 – Aranyalma Páros
16:30-17:00 – Balog Péter kobozművész
17:30-18:00 – Clamavi Énekegyüttes
18:30-19:00 – Susato régizene együttes
19:00-19:30 – Balog Péter kobozművész
21:45-00:00 – Esti koncertek: Hollóének Hungarica, Remdih (cseh zenészek)

Parkszínpad és gyermek játszóház
10:00-10:30 – Aranyalma Páros (Herkules-kút)
10:00-18:00 – Középkori Gyermekjátszóház
11:00-11:30 – Hollóének Hungarica
12:00-12:45 – Maszk Bábszínház: Mátyás király bolondos bolondja
13:00-13:30 – Balog Péter kobozművész
13:30-14:00 – Kard és Kereszt Johannita Testvériség bemutatója
14:00-14:30 – Szelindek régizene együttes
15:00-15:45 – Maszk Bábszínház: A furfangos csudadoktorok
16:00-16:30 – Susato régizene együttes
16:30-17:00 – Börzsönyi Nehézgyalogság bemutatója
17:00-17:30 – Remdih (cseh zenészek)
17:30-18:00 – Aranyalma Páros


Július 10., vasárnap

Lovagi tornapálya
10:30 – Királyi menet (kiindulópont: Magyar László Tornacsarnok)
13:30-14:30 – Történelmi íjászverseny (a soron következő lovagi torna jegyével látogatható)
16:15-16:30 – Torda Köböre Egyesület ifjú lovasai
16:30-17:00 – Számszeríjász verseny (a soron következő lovagi torna jegyével látogatható)

Királyi palota
10:00-17:00 – „Múzeum Mozi”
10:00-17:00 –  Nemzetközi Vívóverseny
10:00-17:00 – Történelmi hagyományőrző, kézműves vásár
10:00-17:00 – A Magna Societas Falconis Történelmi Hagyományőrző Egyesület középkori kézműves bemutatója
10:00-17:00 – Reneszánsz udvari élet
10:00-17:00 – Középkori fegyversátor
10:00-17:00 – 13. századi kézműves bemutató
10:00-11:30 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében
10:00-14:00 – Kard és pajzs vívóverseny
10:00-14:00 – HEMA vívóverseny
10:00-11:30 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében
11:30-12:00 – Középkori orvostörténeti bemutató
12:30-13:00 – Középkori konyha bemutató
13:00-14:30 – Tárlatvezetés Mátyás király termeiben és kertjében
14:00-16:00 – Páncélos küzdelmek
14:30-15:00 – Középkori kézműves és életmód bemutató
15:00-15:30 – Udvarhölgyek bemutatója

Salamon-torony
11:00-11:30 – Tárlatvezetés a Salamon-toronyban
12:00-13:00 – Lovagi ötpróba vetélkedő
13:00-13:30 – Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület
13:30-14:00 – Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar)
14:00-14:30 – Tárlatvezetés a Salamon-toronyban
14:30-15:30 – Lovagi ötpróba vetélkedő
15:30-16:00 – Aranyalma Páros
16:00-16:30 – Susato régizene együttes
16:30-17:00 – Hollóének Hungarica

Királyi borudvar
12:00-12:30 – Susato régizene együttes
12:30-13:00 – Szelindek régizene együttes
13:00-13:30 – Aranyalma Páros
13:30-14:00 – Hollóének Hungarica
14:00-14:30 – Susato régizene együttes
14:30-15:00 – Remdih (cseh zenészek)
15:00-15:30 – Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar)
15:30-16:00 – Szelindek régizene együttes

Parkszínpad és gyermek játszóház
10:00-10:30 – Aranyalma Páros
10:00-17:00 – Középkori Gyermekjátszóház
10:30-11:00 – "Pulcinella éneke" - vásári bábjáték Nizsai Dániel előadásában
11:00-11:30 – Remdih (cseh zenészek)
11:30-12:00 – Szelindek régizene együttes
12:00-12:30 – Lusatia Consort (cseh gyerekzenekar)
12:30-13:00 – Hollóének Hungarica
13:30-14:00 – Szelindek régizene együttes
15:00-15:30 – Susato régizene együttes
15:30-16:00 – Hollóének Hungarica
16:00-16:30 – Kard és Kereszt Johannita Testvériség bemutatója
16:30-17:00 – Aranyalma Páros

Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok értékelése 9.8 a lehetséges 10-ből, 21 hiteles vendégértékelés alapján.

9.8
Kiváló
21 értékelés alapján
  • 100%-a ajánlaná barátjának
  • Akár több napos program a látogatók szerint
  • Egész évben érdemes idelátogatni
  • Csak hiteles, személyes tapasztalatok alapján értékelhetnek a Szallas.hu-n foglalók
  • Több tízezer hiteles programértékelés az oldalunkon!
10
"Kedvesek az emberek,ha tehetem,szívesen visszamegyek."
Németh Lajosné - egyéni utazó (1 hónapja)
Enese
10
A látogató nem adott meg szöveges értékelést.
Egyéni utazó (2 hónapja)
Debrecen
10
A látogató nem adott meg szöveges értékelést.
Benyusovics Zoltán - fiatal pár (2 hónapja)
Siófok

Időpont

Időpontváltozás előfordulhat
Esemény dátuma még nem ismert
A nyitvatartási naptár adatai tájékoztató jellegűek!
  • 1Nyitva
  • 1Zárva
  • 1Rendkívüli zárvatartás

Árak

Egész évben
14 év alatti napijegy
Ingyenes
14 év feletti napijegy
1 500 Ft
Mátyás Király Történelmi Játszópark gyermek jegy
500 Ft
Mátyás Király Történelmi Játszópark kísérőjegy
200 Ft
Felnőtt különjegy lovagi tornákra
2 000 Ft-tól
Gyermek különjegy lovagi tornákra
500 Ft-tól

Helyszín jellemzői

    Általános
  • ATM a közelben: 1.6 km
  • Beszélt nyelvek: magyar
  • Állatbarát
  • Akadálymentesített
    Helyszíni szolgáltatások
  • Étkezési lehetőség
  • Mosdó
  • Értékmegőrző
    Parkolás
  • Saját parkoló: Ingyenes
  • Távolság a szolgáltatótól: 800 m
  • Parkoló jellege: Közterület
  • Parkoló helyek száma: 56 db
    Megközelítés
  • Távolság buszmegállótól: 300 m